Verejná knižnica opäť otvorená

Po takmer 4 rokoch otvorila naša mestská časť pre svojich obyvateľov brány verejnej knižnice. Z pôvodných dvoch miestností, ktoré zaberala v priestoroch prízemia Miestneho úradu, sa začiatkom roka presťahovala do voľného krídla v miestnom Zdravotnom stredisku. Pre čitateľov je k dispozícii dva dni v týždni, a to vždy v pondelok a štvrtok od 15-tej do 18-tej hodiny.

 

Záujemcovia a milovníci kníh sa však musia pripraviť na ošuntelé priestory, ktorým by určite prospela farebnejšia fasáda, či odkladací priestor, kde by ste si mohli zložiť osobné veci, kabáty či odparkovať kočík. Na tieto nedostatky však zabudnete ihneď, ako nadviažete rozhovor s milým a ochotným pánom knihovníkom. Rád vám poradí s výberom i usmerní pri hľadaní žiadanej knižky. A hoci našu knižnicu čaká ešte istý čas, kým si na jej dverách budeme podávať kľučku, jej dôležitosť je aj v dnešnej dobe stále aktuálna. Pretože ako povedal americký komik Marx Groucho: „hoci má dnes televízia veľký vzdelávací vplyv, v momente, keď ju niekto zapne, ja odchádzam do knižnice a čítam si dobrú knižku.“

 

Do tej našej sa vyberte, ak patríte hlavne medzi milovníkov klasickej literatúry. Tí mladší či najmenší si budú musieť ešte nejakú chvíľu počkať, kým sa inventár knižnice rozšíri aj o dielka vydané v posledných rokoch.

Lucia Tuleková Henčelová 

Lucia Tuleková-Henčelová