Zelená je tráva, futbal to je hra

Zelená je tráva, futbal to je hra

Tak čo, aj Vy poznáte túto futbalovú hymnu? Verím, že áno. Asi by sme dlho medzi nami hľadali chlapca alebo chlapa, ktorý nikdy v živote nehral futbal. Je to hra, ktorá spája ľudí a vytvára priestor pre ľahké a rýchle nadviazanie kontaktov, hlavne u detí, a zároveň je aj výbornou pohybovou aktivitou pre zdravý vývoj dieťaťa.

Je to už deväť rokov, čo som sa s rodinou presťahovala do Rusoviec. Sme športovci telom aj dušou a pri výbere lokality nového bývania nám okrem bohatého športového vyžitia, ktoré Rusovce ponúkajú, neunikol futbalový štadión, ktorý sa nachádza hneď pri vjazde do Rusoviec. Som mamou dvoch synov a obaja hrajú futbal za našu mestskú časť. Snom môjho staršieho štrnásťročného syna vždy bolo hrať futbal. Netrvalo dlho a začal hrať za MFK Rusovce. Začínal ako škôlkár, dnes už hrá za starších žiakov. Mladší osemročný ide v šľapajách svojho brata a hrá za prípravku.

Ihrisko sa stalo miestom, ktoré som začala navštevovať veľmi často. S ľuďmi, s ktorými sa tam stretávam, sme už ako druhá rodina. Zdieľame spolu rodinné príbehy, radosti a starosti. Práve tu som spoznala veľa zaujímavých ľudí, ktorí sú pre Rusovce prínosom. Vzniklo mi tu veľa priateľstiev a som nesmierne rada, že sú medzi nami ľudia, ktorí robia veci zo srdca a nezištne, nie pre peniaze a zviditeľnenie sa.

Prajem všetkým, ktorí sú zainteresovaní v práci s deťmi a robia ju v rámci svojho voľného času, nech ich entuziazmus nikdy neopustí a nech ich teší pocit dobre vykonanej práce. A nás, ktorí chodíme denno-denne okolo ihriska, nech teší pohľad na športujúcu mládež. Som pyšná na to, že Rusovce vedia ponúknuť možnosti a priestor pre športové vyžitie detí všetkých vekových kategórií. Napriek tomu sú tu stále rezervy, ktoré by sa dali využiť. Tak nech sa nám do ďalších dní zelená.

Andrea Obetková