Triatlon v Rusovciach

Triatlon v Rusovciach

Počas prvého lockdownu všetkým športuchtivým neostávalo nič iné, ako bežecké ,prípadne bicyklové tréningy, a aj ja som sa musel prispôsobiť zmeneným podmienkam. Po niekoľkomesačnom behaní v 30 stupňoch vonku som sa dokonca po rokoch konečne odhodlal zaplávať si v našich jazerách. 

Jedno poobedie, po krátkom plaveckom tréningu, som bol pozvaný na Rusovský triatlon organizovaný ako komunitná akcia pre každého, kto sa rád hýbe. Povzbudený svojou športovou minulosťou som súhlasil. Prečítal som si pár článkov ako trénovať, požičal si cestný bicykel a kúpil najlacnejšie plavecké okuliare. Takto „vyzbrojený“ som šiel na svoje prvé triatlonové preteky. Počas nich som 150 x trpko oľutoval, na čo som sa to dal, 93 x som to chcel vzdať a  61 x som takmer zomrel od vyčerpania. Jednoducho, bola to pre mňa katastrofa, pri ktorej utrpelo moje sebavedomie. Po približne hodine a pol som svoj prvý triatlon nakoniec dokončil.

Musím priznať, že som sa veľa naučil. Ako prvé, v Rusovciach je veľa triatlonistov, ktorí tvoria silnú a veľmi príjemnú komunitu, ktorá drží spolu, povzbudzuje sa a pomáha si navzájom. Všimol som si, že triatlon je šport, kde nie sú vekové obmedzenia a ktorý je vhodný pre každú vekovú kategóriu, od detí až po seniorov. Podporuje výdrž, silu a vyžaduje vytrvalý a pravidelný tréning. Tento šport rozvíja celé telo a nezaťažuje iba jednu stranu tela, ako napríklad tenis alebo futbal. Je časovo flexibilný a pre začiatok aj finančne nenáročný. A v neposlednom rade som si uvedomil, že my v Rusovciach máme asi tie najlepšie podmienky na triatlon v Bratislave.

Po lete strávenom na bicykloch, behaním po parku a kúpaním sa v jazerách s deckami, som sa po dlhšej úvahe odhodlal osloviť triatlonový klub 3NT, aby nám v Rusovciach pomohol s organizáciou triatlonových tréningov pre deti. Moja predstava bola začať s tréningom detí a postupne ho rozšíriť aj pre dospelých a takto podporiť triatlonovú komunitu v Rusovciach. 

Po tom, ako sme spoločne pripravili koncept tréningov a malo sa začať, prišiel však ďalší lockdown. Verím, že čoskoro bude situácia okolo kolektívneho trénovania lepšia a tréningy budú môcť začať, na čo sa nesmierne teším. Pre začiatok by sme chceli mať tréningy 2 x do týždňa pre deti, bez vekových kategórií. Ak chcete vedieť viac, určite mi napíšte na triatlonrusovce@gmail.com. Rád vám poskytnem detailnejšie informácie.