Založili sme novú tradíciu...

Založili sme novú tradíciu...

Hovorí sa, že dobrých susedov poznáš podľa rozvešaného, čerstvo vypratého prádla na dvore. V sobotu, 22. septembra 2018, sme sa presvedčili, že dobrých susedov určite stretneš na Rusovskom susedskom trhu.

Myšlienka susedských trhov sa objavovala medzi Rusovčanmi už niekoľko rokov. Jej uvedenie do života sa podarilo niekoľkým aktívnym rodičom, ktorí počas leta oslovili viacerých domácich predajcov prebytkov z dvora, výrobcov domácich slaných i sladkých špecialít či prírodnej kozmetiky alebo pestovateľov kvetov či byliniek.

V spolupráci s Mufuza Pubom sa podarilo vytvoriť príjemnú atmosféru pravých susedských trhov, kde si mohli domáci nakúpiť, ale hlavne porozprávať sa s priateľmi či známymi. Popri nákupoch, rozhovoroch a šálke čaju sa deti zabávali s kúzelníkom, v tvorivých dielničkách a pri maľovaní na tvár. Priamo v bare sa rozložili mladí kartári a zviedli prvý rusovský „pokémon battle“.

Ak ste si nestihli v septembri nakúpiť, nezúfajte, vidíme sa na ďalšom susedskom trhu – na tom vianočnom. Tentokrát s lokšami, vianočnými ozdobami, oplátkami a sladkosťami. Srdečne vás pozývame a už teraz sa na vás tešíme.

 

Barbora Dubovská

Barbora Dubovská