Všetko je raz prvýkrát

Veľmi sa teším, že sa k Vám, milí Rusovčania, môžem prihovoriť formou článku s pozitívnou témou. V tejto pre nás všetkých tak zvláštnej, novej situácii, kedy sú naše životy neustále ovplyvňované COVID 19, ma teší o to viac, že sa s Vami môžem podeliť o niečo iné ako je rúško, dezinfekcia, dodržanie odstupu…

Rúškový beh – medaila

Pre každého športovca je náročné, keď nemôže robiť šport, ktorý ho napĺňa a teší. Chôdza a beh patria medzi základné ľudské činnosti. Je to aktivita, ktorú môžeme robiť kdekoľvek a kedykoľvek. Nepotrebujeme k tomu nič, iba vhodnú obuv.

Stopka pre všetky verejné hromadné podujatia zasiahla aj fanúšikov behu. Všetky plánované behy, maratóny, polmaratóny boli zrušené. O to viac ma potešila myšlienka, ktorá vznikla v hlavách manželov Paľa a Dady Mokráňovcov, a to zorganizovať Virtuálny rúškový beh. Týmto článkom chcem zároveň vyjadriť obom veľké ďakujem za bravúrne zvládnutú organizáciu celej akcie.

Prvotný nápad bol teda na svete. Po technických doladeniach začala po veľmi krátkom čase samotná registrácia. Inštrukcie boli jasné, stručné a zrozumiteľné. Aj na toto je perfektná stránka mestskej časti, kde sa človek o všetkom dôležitom dozvedel. Sama som bola prekvapená, koľko „run positive“ ľudí máme v Rusovciach.

Ja sama som veľký fanúšik behu. Behávam naozaj pravidelne už niekoľko rokov, takže moju účasť som brala ako povinnosť. Samozrejme som do akcie Beh zapojila aj zvyšok rodiny. Výborná na celej akcii bola možnosť zvoliť si deň, hodinu aj počet odbehnutých kilometrov. V čase od 30.4. – 3.5.2020 bola možnosť v ktoromkoľvek čase odbehnúť Vami zvolenú vzdialenosť, a to buď 1 km, 3 km, 5 km alebo 10 km. Pred samotným behom sa bolo treba prihlásiť, následne ste obdržali potvrdzujúci mail aj so štartovným číslom. Apropo, čo Vám poviem, moje číslo 007 mi napovedalo, že to bude na bedňu víťazov, ale nepredbiehajme. Potom už len stačilo vybrať si ten správny deň, hodinu a vybehnúť.

Snom nejedného, ak nie každého, bežca je stáť na ŠTARTE hromadného behu, kde ste obklopený tisíckami nadšencov. Ja sama som si ich zopár odbehla. Je to neopísateľný pocit. Už pár rokov ale behám iba pre radosť, sama pre seba. Ale ten pocit, keď Vám príde sms a dozviete sa, že medzi všetkými bežcami – a tých bolo 161 – ktorí sa zúčastnili tohto behu a zároveň o tom poslali svedectvo vo forme akejkoľvek aplikácie na to vhodnej, som obsadila 1. miesto medzi ženami a od celkového víťaza ma delila 1:04, ten pocit bol rovnako krásny.

Nedá sa opomenúť ani sponzorov celej tejto akcie a to VINOTAKE,  ANTICU TOSCANU a KVETINOVÚ POHOTOVOSŤ. Veľká vďaka za krásne a originálne drevené medaily a diplom, ktoré si mohli všetci účastníci vyzdvihnúť na úrade.

Ja verím, že sa s Vami, nadšencami behu, stretnem na nejakom skupinovom behu. A možno práve tento prvý Virtuálny beh započal novú etapu bežeckej histórie v Rusovciach.

Sama som zvedavá, tak sa nechajme prekvapiť.